Popis

Exkluzivní nabídka luxusního bydlení nedaleko Prahy

Úžasný dům v zeleni s obrovským potenciálem – 8 min pěšky vlak na Prahu, exit 15 D1 (V. Popovice, Strančice) 4 podlaží, obrovská obytná terasa

Bydlete či podnikejte v prostorném příjemném domě s velkou zahradou, v klidu, jen 25 min od centra Prahy (D1, exit 15), Pražská integrovaná doprava PID a vlak (Strančice) 8 min pěšky od domu (dojezd do Prahy na Hl nádraží 30 min).

Vhodné také pro dvougenerační bydlení! nebo k rozdělení na bytové jednotky!

Charakteristika domu

Na jih situovaný 300m2 dům s celkem 8 místnostmi, kuchyně, 3 WC a 2 koupelny, 2 šatny, chodby, schodiště a obrovskou terasu
Přízemí:  vstup vlastním vchodem, 4 obytné místnosti, chodby, koupelna s WC
Zvýšené přízemí: vlastní vchod, hlavní obytné prostory, kuchyně, WC, spíž, chodba, šatna, krb, výstup na prostornou terasu
První patro: 2 velké místnosti, koupelna s WC a bidetem, šatna
Půdní prostor: relaxační zóna

Charakteristika pozemek (obě verze prodeje)
Předválečná zahrada se vzrostlými stromy (smrky, modříny, kaštany, lípy), ovocné stromy, ořech. Členitá zahrada. V roce 2002 byla významně rozšířena. Dá se na ní uspořádat oslava pro 100 lidí.

Historie domu

 • 1938 postaven
 • 1992 rekonstrukce: m.j. kompletní nové rozvody el. energie a vody, nové vnitřní, omítky, kuchyně, koupelna, krb.
 • 1998 rekonstrukce 2: nová střecha Bramac, zaizolování půdních prostor, tepelná izolace venkovních stěn domu, stavba garáže pro 2 automobily, výměna všech oken za vysoce jakostní euro okna.
 • 2002 rekonstrukce 3: dostavba a částečné zastřešení terasy, vybudování 2 nových místností, nový vydatný zdroj vody (vrt hluboký 106 m), obkopání a technicky náročné zaizolování podzemních částí domu pomoci vkládaných plastových desek do zdiva), přerod sklepů v obytné prostory.
 • 2013 drenáž domovních svodů, přípojka kanalizace, úprava zahrady
 • (V letech 1991 – 2020 v domě žila anglo-česká rodina, která během rekonstrukcí dům přizpůsobila vkusu anglického venkova)

Dispozice domu:
Zvýšené přízemí
Do zvýšeného přízemí se vchází hlavním vstupem přes prostornou verandu. Ve vstupní chodbě je i WC s umyvadlem a spíž. V tomto patře se nachází hlavní denní místnost – elegantní otevřený prostor s francouzským krbem (obložení z přírodního provensálského vápence), navazující z jedné strany na jídelnu a kuchyň  francouzského typu vybavenou spotřebiči (myčka, pečící trouba, sklokeramická deska. Z druhé strany odpočinkovou zónu vhodnou např pro umístění knihovny, sofa. Odsud se dostanete na prostornou slunnou, částečně zastřešenou terasu (56 m2) – kde můžete nejen odpočívat a kochat se pohledem do zeleně a klidu vlastní zahrady nebo se sportovně vyžít například u pingpongového stolu.

Kuchyně je samostatná a příjemně světlá díky dvěma velkým oknům s výhledem do kraje a na příjezdovou cestu. Kuchyňská linka francouzského typu je vybavena moderními spotřebiči – včetně klasické trouby, myčky a sklokeramické varné desky.

První patro
Po schodišti vystoupáte do prvního patra s velikou ložnicí 17m2 navazující na prostornou šatnu a dřevem obloženou pracovnu 18m2 , s výhledem do krajekterá stejně tak jako pracovna může sloužit i jako dětský pokoj.
Je zde také útulná koupelna s vanou, bidetem, WC a 2 umyvadly.

Spodní patro
Ve spodním patře domu se zvláštním vchodem se nachází byt s koupelnou a WC, dalšími 4 místnostmi s okny vedoucími na zahradu (jižní směr). 2 místnosti mají francouzská okna se vstupem na zahrady. V jedné místnosti je příprava na kuchyňku a k ní přiléhá malá koupelna se sprchovacím koutem a WC.  Samostatný bojler pro toto patro. Na chodbě jsou vestavěné šatní skříně s louvre dveřmi.

Půdní prostor
Děti mohou pro své hry využít také půdní prostor o výměře asi 60 m2 který je prosvětlen okny a sloužil jako herna pro malé děti. Posléze ho dospělí využívali jako relaxační zónu, často sloužila jako ložnice pro hosty.

U domu se nachází dvougaráž se sedlovou střechou a připojeným dřevníkem. (Garáž má 36 m2, vejdou se tam 2 Landrover Defendery).

Za domem je nádherná a prostorná zahrada se vzrostlými stromy okrasnými i ovocnými a kvetoucími keři a květinami skýtá svým uživatelům dostatek soukromí, klidu a pohody i prostoru pro dětské hry.

V případě koupi se sousedním pozemkem o výměře cca 1386 m2 se nabízejí další široké možnosti využití pozemku – pro vytvoření meditační, relax zóny, dětského hřiště, místo setkávání s přáteli či klienty (mini natur park) či  stavbu dalšího domu, jeho samostatného prodeje, pronájmu atd…

Voda je z vydatného 106m hlubokého vrtu.
Obecní vodovod na hranici pozemku.
Napojeno na obecní kanalizaci.
Vytápění  – krb (cca 50kW) a přímotopy. Možnost zavedení ústředního topení
Teplá voda – bojler.
V domě jsou telefonní rozvody, dříve byl připojen na televizi/internet O2
PENB v přípravě, proto dle zákona zatím PENB = G
Dům byl napojen na pult centrální ochrany firmy Jablotron.

Vinný sklípek: svah vedle domu volá po vybudování vinného sklípku

Nádherné okolí – Ladův kraj s cyklistickými, turistickými stezkami a lesy plnými hub, i rybníky k lovu ryb nebo ke koupání, v Mnichovicích vyhlášený lyžařský areál.

Pro koho ten dům je? (třeba jste jedna z variant!):

 • Máte velkou rodinu, chcete vychovávat děti v přírodě a mít to blízko do Prahy, nebo být rychle na D1
 • Chcete zahradničit, zahrádkařit, pěstovat zdravé plodiny, chovat včely.
 • Chcete mít hospodářská zvířata, koně?
 • Hledáte velké místo na podnikání, kde je spousta místností a velký pozemek?
 • Hledáte klid a prostor na přemýšlení.
 • Rádi sportujete – Posázaví nabízí nekonečné cyklostezky různé úrovně obtížnosti. A na čtyřkolské Baštírně jste na dobrém kole za 16 min.
 • Nejlepší je to pro člověka, který už někdy v domě bydlel a umí se o něj starat